Jak dobrać najlepszą dietę pudełkową dla siebie?

dieta pudelkowa
0 0
Read Time:1 Minute, 45 Second

Zamierzasz skorzystać z diety pudełkowej? Zobacz, jakie rodzaje diet są obecnie oferowane przez firmy cateringowe i jak wybrać najlepszy wariant dla siebie!

Na czym polegają diety pudełkowe?

Dieta nazywana pudełkową albo inaczej catering dietetyczny jest typem usługi, który polega na dowożeniu dietetycznych posiłków do klienta. Dzięki temu nie musi on regularnie robić zakupów i gotować, by cieszyć się ze zdrowej i smacznej diety.

Firmy cateringowe, których domeną jest dieta pudełkowa, mogą dzisiaj zaprezentować ją swoim klientom w różnorodnych wariantach, co powoduje, że dopasowanie odpowiedniej diety jest bardzo łatwe. Można wtedy dobrać ją pod kątem swojego zapotrzebowania kalorycznego, stanu zdrowia czy gustu.

Smaczna dieta pudełkowa Będzin Likeat – skorzystaj z oferty i zamów swój catering dietetyczny już dzisiaj!

Rodzaje diet pudełkowych – na co się zdecydować?

Diety pudełkowe dzielone są najczęściej na kilka lub nawet kilkanaście rodzajów zależnie od firmy.

Do dostępnych wariantów diety zaliczane są między innymi:

  • dieta standardowa

  • dieta odchudzająca

  • dieta dla sportowców

  • dieta wegańska

  • dieta wegetariańska

  • dieta bezglutenowa

  • dieta bez laktozy

  • dieta DASH – dla osób z chorobami układu krążenia

  • dieta dla cukrzyków

  • dieta ketogeniczna

Dodatkowo powyższe diety są także dostępne w różnych wariantach kaloryczności, na przykład od 100 kcal do nawet 2500 kcal i więcej.

Jak dobrać odpowiedni wariant diety pudełkowej?

Wybranie właściwego wariantu cateringu dietetycznego może być bardzo trudne dla osoby, która nie ma w tym zakresie żadnego doświadczenia. O czym powinno się wtedy pamiętać?

Przede wszystkim dietę warto dobrać do swoich celów, na przykład może być to zrzucenie nadmiaru kilogramów, poprawa stanu zdrowia czy uzyskanie energii do uprawiania sportów.

Następnie należy uwzględnić swoje preferencje żywieniowe oraz ewentualne alergie, na przykład można wybrać wariant diety wegetariańskiej, bez glutenu.

Duże znaczenie ma też dobór odpowiedniej kaloryczności, która również pozwoli na uzyskanie założonych celów. W przypadku odchudzania kaloryczność powinna być niższa niż zapotrzebowanie, a przy uprawianiu sportów wyższa od standardowego zapotrzebowania kalorycznego.

Warto też wskazać, że wiele firm prowadzących usługi cateringu dietetycznego oferuje swoim klientom doradztwo w wyborze odpowiedniego wariantu diety lub udostępnia specjalne rodzaje kalkulatorów lub formularzy, które pozwalają na uzyskanie wskazań dotyczących konkretnego typu diety i jej kaloryczności. Dzięki temu wyselekcjonowanie najlepszej diety dla siebie będzie jeszcze łatwiejsze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
nowoczesne sofy Previous post Nowoczesne sofy na nóżkach – hit do salonów!
karbowana siatka ogrodzeniowa Next post Siatka karbowana – jak wygląda i jakie ma zastosowanie?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz