Odwrotny harmonogram – na czym polega?

Planowanie metodą odwrotnego harmonogramu
0 0
Read Time:1 Minute, 40 Second

Odpowiednie zarządzanie czasem i właściwe uporządkowanie zadań – zgodnie z ich ważnością – to czynniki kluczowe dla powodzenia w biznesie. Jeśli prowadzisz firmę i masz wrażenie, że ogrom pracy i obowiązków zdecydowanie cię przytłacza, to warto byś poszukał skutecznych metod radzenia sobie w takich sytuacjach. Albowiem zagubienie się w codziennym grafiku i niedotrzymywanie kolejnych terminów zleceń, może spowodować, że twoja firma zwyczajnie nie utrzyma się na rynku, a ty nigdy nie zyskasz opinii fachowca w swojej dziedzinie. Co więcej – będziesz uchodził za kogoś nieodpowiedzialnego, z kim nie warto robić żadnych interesów.

W czym tkwi problem?

Niedotrzymywanie terminów zleceń, czy też oddania projektów może wynikać choćby z naszej prokrastynacji. Wiele osób zmaga się z tą dolegliwością, czasami zupełnie nie mając o tym pojęcia. Odkładanie wszystkiego na później może nam przynieść chwilową ulgę, jednak w konsekwencji doprowadza do kumulacji obowiązków. Problem może również tkwić w tym, że źle organizujemy sobie czas pracy i nie potrafimy odpowiednio przyporządkować priorytetów do właściwych zadań. Zaczynamy dzień pracy od mało istotnych zadań, w te właściwe, od których najbardziej zależy powodzenie naszego biznesu odkładamy na później. Chaos w naszym grafiku sprawia, że nie jesteśmy w stanie ogarnąć swojego biznesu w takim stopniu w jakim byśmy chcieli.

Odwrotny harmonogram – na czym polega?

Jednak możemy w tym wypadku skorzystać z bardzo ciekawego pomysłu, czyli tzw. odwrotnego harmonogramu. Idea ta została przedstawiona przez dr Neila Fiore w jego książce „Nawyk samodyscypliny”. Na czym więc polega ów odwrotny harmonogram i dlaczego może być nam przydatny w ogarnięciu spraw w firmie? Pomysł Fiore ma oczywiście zastosowanie do całej aktywności człowieka, również w sferze prywatnej. Niemniej jednak w tym miejscu ograniczymy się do planowania zadań związanych z prowadzeniem własnej firmy. Otóż ogólne założenie tej idei jest takie, aby w pierwszej kolejności planować wykonanie zadań podstawowych, od których zależy powodzenie naszej firmy. To zadania, które musimy wykonywać codziennie, albowiem kiedy ten proces przerwiemy to zwyczajnie nasza firma nie przetrwa. Dopiero w dalszej kolejności możemy planować jakieś zadania czasowe, czy też różnego rodzaju projekty, a także drobne czynności związane z prowadzeniem firmy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Kredyty dla firm Previous post Kredyt odnawialny na koncie firmowym
Męski zegarek Next post Elegancki zegarek dla mężczyzny

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz