Pestki i nasiona – dlaczego warto wprowadzić je do diety?

0 0
Read Time:1 Minute, 45 Second

Pestki i nasiona to niedoceniony składnik, który powinien znaleźć się w każdej zdrowej diecie. Dlaczego? Pestki i nasiona naturalnie „dają życie”nowym roślinom. To właśnie z nich kiełkują i wyrastają trawy, zboża oraz inne rośliny zielone, dostarczające nam warzyw i owoców. Są one nośnikiem cennych substancji, które dają roślinom energię, by rosnąć. Te składniki, które naturalnie wspomagają rozwój zielonych pędów, są również niezwykle wartościowe dla ludzkiego organizmu.

Skoncentrowana zawartość mikro- i makroelementów w pestkach i nasionach

Pestki i nasiona to naturalna pigułka multiwitaminowa. Są one źródłem węglowodanów złożonych i kwasów tłuszczowych, między innymi:

  • wielonienasyconych: omega-3 i omega-6;
  • jednonienasyconych: omega-9.

Mikro- i makroelementy oraz błonnik sprzyjają utrzymywaniu układu trawiennego w dobrej kondycji. Dzięki zawartości witamin, pestki i nasiona pozytywnie wpływają również na system nerwowy, wzmacniając pamięć i koncentrację. Nasiona dostarczają organizmowi cennej energii, dzięki czemu przeciwdziałają uczuciu apatii i zmęczenia.

Oprócz korzyści dla układu trawiennego oraz nerwowego spożywanie nasion i pestek ma również inne zalety:

  • reguluje poziom cukru we krwi;
  • przeciwdziała starzeniu się dzięki zawartości przeciwutleniaczy;
  • poprawia krążenie;
  • przeciwdziała stanom zapalnym.

Nasiona i pestki to skoncentrowana zawartość składników odżywczych. Podobnie jak rośliny i pochodzące od nich warzywa czy owoce, pestki oraz nasiona również różnią się pomiędzy sobą zawartością poszczególnych składników odżywczych. To cenne źródło między innymi magnezu, żelaza, witaminy E czy wapnia. Dzięki temu nasiona i pestki mogą uzupełniać dietę na różne sposoby.

Dodatek do potraw – nasiona i pestki Słodkie Zdrowie

Nasiona i pestki mogą uzupełniać zdrową dietę na wiele sposobów bez konieczności sporządzania kosztownych i czasochłonnych potraw. Wprowadzenie nasion i pestek do codziennego menu nie wymaga również zdolności kulinarnych. Mogą być one dodatkiem między innymi do samodzielnie wyrabianego chleba, wypieków, deserów czy sałatek lub naturalnego jogurtu jako drugie śniadanie.

Nasiona i pestki – gdzie kupić?

Najpewniejszym źródłem zaopatrzenia w nasiona i pestki jest hurtownia zdrowej żywności. W szerokiej ofercie naturalnych składników znajdzie się między innymi słonecznik, chia, sezam, pestki dyni czy czarnuszka. Sklep internetowy to gwarancja jakości. Hurtownia zdrowej żywności to gwarancja, że składniki Twoich potraw mają sprawdzone źródło. Czarnuszka sklep oferuje wybór różnorodnych nasion i pestek, a także innych półproduktów spożywczych z bezpieczną dostawą wprost pod drzwi klienta.

About Post Author

redakcja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Zastosowanie folii stretch
Next post Z pomocą jakich pojazdów realizowany jest wywóz ścieków?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz