Podróż do USA – Yes we care!

Wyjazd do USA
0 0
Read Time:3 Minute, 36 Second

Dzięki zniesieniu wiz podróżowanie do Stanów Zjednoczonych będzie z pewnością dużo łatwiejsze. Niektórzy amatorzy wycieczek za ocean, niewątpliwie mogli przekonać się, jak wysokie koszty trzeba ponosić za pomoc medyczną na miejscu. Osoby, które planują wyjazd do USA, przygotowując się na tak daleką podróż, powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór ubezpieczenia z odpowiednim zakresem assistance – które zapewni organizację świadczeń medycznych na miejscu i pokryje wysokie ich koszty.

Podróż do USA

System ubezpieczeń zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych jest w głównej mierze prywatny, co oznacza, że za opiekę medyczną trzeba dodatkowo płacić, a koszty pomocy są jednymi z najwyższych na świecie.

Turysta, który potrzebuje konsultacji lekarskiej lub podstawowych badań w związku ze zwykłym przeziębieniem, czy grypą musi zapłacić nawet do 8 tysięcy złotych. Podobne koszty pojawiają się w przypadku pomocy ambulatoryjnej związanej z drobnymi urazami, czy skaleczeniami.

Dużo większe kwoty trzeba będzie jednak zapłacić w sytuacji, gdy dojdzie do poważniejszych urazów. Przykładowo, koszty medyczne związane ze złamaniem nogi w USA to koszt ponad 30 tysięcy złotych, a rozcięty łuk brwiowy będzie nas kosztował ponad 20 tysięcy złotych. Oczywiście rachunek wystawiony przez placówkę medyczną będzie jeszcze wyższy, gdy konieczna będzie operacja i hospitalizacja. Doba w amerykańskim szpitalu kosztuje od kliku do kilkunastu tysięcy złotych. W przypadku dłuższej hospitalizacji koszty mogą przyprawić nas o zawrót głowy, gdyż potrafią sięgać setek tysięcy złotych. Warto podkreślić, że dodatkowe koszty mogą pojawić się, gdy zajdzie konieczność transportu powrotnego do kraju z wykorzystaniem lotniczego transportu medycznego. Koszty repatriacji pacjenta do kraju ze Stanów Zjednoczonych mogą sięgać nawet 300 tysięcy złotych.

Ubezpieczenie podróżne – realne bezpieczeństwo i pomoc oraz oszczędności

Planując tak odległą podróż i mając na uwadze wysokie koszty pomocy medycznej, warto wykupić polisę ubezpieczeniową wraz z bogatym assistance podróżnym, która zapewni natychmiastową pomoc w nagłych wypadkach lub zachorowaniach. W ramach ochrony, ubezpieczony ma zapewnioną organizację i pokrycie kosztów wizyty u lekarza, badań ambulatoryjnych, przepisanych leków lub też hospitalizacji, a nawet leczenia stomatologicznego. Ponadto ubezpieczeni mogą otrzymać również transport do placówki medycznej oraz organizację i pokrycie kosztów powrotu do kraju, także transportem medycznym, jeśli zajdzie taka konieczność. Jeżeli podróżujący klient będzie musiał pozostać w szpitalu, firma assistance zorganizuje i pokryje koszty wizyty osoby bliskiej. W ramach ubezpieczenia zostanie również zorganizowana akcja ratownicza, np. w górach lub na morzu. Dodatkowo, gdy ubezpieczony ulegnie wypadkowi lub dozna uszczerbku na zdrowiu, ubezpieczenie NNW pokryje koszty jego leczenia do wysokości sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne będzie przydatne również w sytuacji zagubienia lub opóźnienia w dostarczeniu bagażu, a także odwołania lub opóźnienia lotu. Ma to szczególne znaczenie właśnie w przypadku dalekich podróży, takich jak te do Stanów Zjednoczonych.

Poza kłopotami ze zdrowiem podczas podróży zdarzyć się może wiele innych nieprzewidzianych sytuacji. Wśród nich można wymienić wypadki i szkody na mieniu i osobie spowodowane przez turystów. Z tytułu takich zdarzeń osoba, która wyrządziła szkodę, jest zobowiązana do jej naprawienia. Dlatego właśnie coraz więcej turystycznych polis ubezpieczeniowych wzbogacone zostało o ubezpieczenie OC. Takie ubezpieczenie chroni od skutków finansowych, związanych z naprawieniem szkody, jaką wyrządził ubezpieczony.

Podczas podróży najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort klienta, który w trudnej sytuacji i obcym kraju nie będzie zdany sam na siebie. Wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych bez polisy ubezpieczeniowej, w razie nieprzewidzianych wypadków, turyści narażeni są na bardzo wysokie koszty, których łatwo uniknąć wykupując odpowiednie ubezpieczenie. Z naszych danych wynika, że poważniejsze zachorowanie lub wypadek na terenie USA, który wiążę się z koniecznością udzielenia pomocy medycznej i hospitalizacji kończy się zwykle wystawieniem rachunku na kilkaset tysięcy złotych. Posiadając dobrą polisę, z odpowiednio wysoką sumą ubezpieczeniową i serwisem globalnej firmy assistance nie musimy się martwić o pokrycie tych kosztów oraz opiekę w trakcie ewentualnego leczenia – mówi Ryszard Grzelak, Prezes Europ Assistance Polska.

Międzynarodowa działalność, lokalne doświadczenia

Grupa Europ Assistance działa globalnie i pomaga klientom na całym świecie. Również w Stanach Zjednoczonych Grupa Europ Assistance ma kilka oddziałów i znajduje się w pierwszej trójce największych ubezpieczycieli turystycznych w USA. Pozycja ta i wieloletnie doświadczenie oraz lokalne kontakty pozwalają na świadczenie pomocy klientom Grupy Europ Assistance na najwyższym poziomie.

Grupa Europ Assistance od 56 lat pomaga milionom klientów na całym świecie. Od początku działalności misja firmy jest niezmienna. Ułatwiamy codzienne życie naszym klientom oraz zapewniamy im wygodę i bezpieczeństwo w trudnych i stresujących sytuacjach. Nie bez przyczyny motto naszej firmy brzmi” You live, we care”, a w przypadku wszystkich osób planujących podróż do USA i posiadających ubezpieczenie turystyczne Europ Assistance pragnę zapewnić – Yes we care! – dodaje Ryszard Grzelak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Olympus Previous post Olympus zaprezentował innowacyjny aparat PEN E-PL10
Choroby XXI Next post Fibromialgia i inne choroby XXI wieku

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz