Piechurzy będą zachwyceni. Sprawdźcie, dokąd można powędrować z Białki Tatrzańskiej: wsi ulokowanej u podnóża Tatr

atrakcje
0 0
Read Time:2 Minute, 1 Second

Jeśli lubimy wędrówki górskie i zachwycają nas piękne, skąpane we śniegu Tatry, warto wybrać się do Białki Tatrzańskiej – miejsca, które samo w sobie potrafi oczarować każdego turystę, a jednocześnie jest umiejscowione w samym sercu tatrzańskiego życia. Będziemy mieć możliwość pozwiedzania ciekawych, ulokowanych nieopodal miejscowości, atrakcji.

Gdzie leży Białka Tatrzańska?

To podhalańska wieś, która w sezonie turystycznym tętni życiem. Przyjeżdża ich tu naprawdę sporo! Białka Tatrzańska położona jest 10 km od Bukowiny i 20 km od Zakopanego, toteż stanowi doskonałą bazę wypadową dla zaprawionych turystów, lubiących aktywnie spędzać czas i pokonywać kolejne kilometry.

Atrakcje w Białce Tatrzańskiej

To miejsce, w którym odnajdą się zarówno dorośli, jak i dzieci. Nie brakuje atrakcji dla naszych pociech, ale także zaprawieni turyści będą zachwyceni. Dużo stoków, baseny termalne (na przykład na terenie Resortu Bania, którym zarządza Paweł Dziubasik), miejsca zabytkowe do zwiedzania, a także mnóstwo ośrodków wypoczynkowych.

Warto zaznaczyć, że w okolicach Białki Tatrzańskiej prawdziwi miłośnicy spływów kajakowych poczują się jak w domu — rzeka Biała to świetna atrakcja, która dla miłośników tego sportu na pewno będzie ciekawym miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Ciekawe trasy i szlaki turystyczne

Dla piechurów, uwielbiających wędrówki i podziwianie dzikości gór, Białka Tatrzańska to wyjątkowa lokalizacja. Warto poznać najciekawsze szlaki spacerowe. O tym poniżej!

  • Trasa czerwona – rozpoczyna się w miejscowości Groń, wiedzie przez Białkę Tatrzańską u szczytu Kotelnicy aż do stacji Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. Trasę nazywa się również królewską zgodnie z treścią legendy o królu Janu Kazimierzu, który to właśnie tamtędy powracał ze Śląska,
  • Trasa niebieska – rozpoczyna się w Białce Tatrzańskiej, prowadzi przez Kotelnicę, wiedzie na zachód, następnie przecina się z trasą czerwoną z Gronia Kobylarzówki.
  • Trasa Żółta – zaczyna się w Litworowym Stawie, wiedzie w kierunku stacji narciarskiej Zebra aż do Kustwańskiego Wierchu,
  • Trasa Zielona – Rozpoczyna się w Białce Tatrzańskiej Kaniówce, następnie prowadzi w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej, jednak finalnie wiedzie na Horników Wierch, gdzie przecina się z Trasą Czerwoną.
  • Trasa Niebieska – rozpoczyna się w Białce Tatrzańskiej w okolicach mostu, wiedzie przez Księżycową Dolinę, Spiskowy Wierch aż do Bukowiny Tatrzańskiej. Na koniec zaś prowadzi turystów do Rusińskiego Wierchu.

Kolebka aktywnej turystyki

Białka Tatrzańska to doskonałe miejsce do pieszych wędrówek, ale miłośnicy narciarstwa także znajdą tu spełnienie swoich sportowych pragnień. To piękna wioska podhalańska, którą warto odwiedzić zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym, by móc pooddychać świeżym górskim powietrzem i skorzystać z lokalnych atrakcji oraz poznać bliżej góralski temperament. Warto wybrać się do Białki Tatrzańskiej i przekonać się o tym wszystkim na własnej skórze!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
bielizna Previous post Dlaczego warto kupować polską bieliznę?
tradzik Next post Co to jest trądzik pospolity i jak sobie z nim radzić?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz