Co warto zobaczyć w Tajlandii?

Wyjazd do Tajlandii
0 0
Read Time:1 Minute, 47 Second

Wybierasz się w podróż do Tajlandii i zastanawiasz się co warto zobaczyć tym wspaniałym kraju? Tajlandia wciąż stanowi egzotyczny kierunek wakacyjny dla polskich turystów. Duża odległość a także zupełnie odmienna kultura sprawiają, że nie jest to miejsce, do którego udajemy masowo na wczasy. Niemniej jednak Tajlandia ma do zaoferowania wiele zabytków, a także może pochwalić się wieloma ciekawymi atrakcjami dla turystów. Co więc warto zobaczyć w Tajlandii?

Co warto zobaczyć w Tajlandii?

Przede wszystkim musimy podkreślić, że jak na Azję południowo-wschodnią, to infrastruktura turystyczna tego państwa jest stosunkowo bardzo dobrze rozwinięta. Kraj ten przeciąga pięknem swojej natury, a także wieloma ciekawymi zabytkami o dużej wartości historycznej. Udając się do tego państwa swoją podróż powinniśmy zacząć od jego stolicy czyli Bangkoku. Bangkok to miasto o bogatej historii i wielu ciekawych atrakcjach turystycznych. Przede wszystkim w Bangkoku powinniśmy zobaczyć Pałac Królewski. Umiejscowiona tam jest między innymi Świątynia Szmaragdowego Buddy. Jeśli jesteśmy już przy obiektach o charakterze religijnym, to warto również zajrzeć do Wat Pho, w której zobaczymy wielki monumentalny posąg odpoczywającego Buddy. Warto podkreślić że posąg tym ma aż 15 m wysokości.

Atrakcyjne miejsca na prowincji Tajlandii

Oczywiście Tajlandia to nie tylko Bangkok ,dlatego też turyści powinni skorzystać z okazji i zwiedzić również prowincje tego wspaniałego państwa. W tym wypadku warto przede wszystkim odwiedzić prowincję Chiang Mai. W tym miejscu znajdziemy wspaniałą monumentalną świątynię, która umiejscowiona jest na wzniesieniu Doi Suthep .

Przemierzając Tajlandię możemy również zajrzeć do Elephant Nature Par. Nie jest to oczywiście rezerwat przyrody, niemniej jednak możemy tutaj zobaczyć słonie w zbliżonym do naturalnego środowisku. Oczywiście dla turystów z Europy stanowi to sporą atrakcję turystyczną. Niemniej jednak warto dokładnie przyjrzeć się, jak traktowane są w tym miejscu słonie przez swoich opiekunów. Albowiem nie zawsze zachowywane są tutaj odpowiednie standardy.

W dalszej kolejności warto udać się do prowincji Chiang Raj. Znajdziemy tutaj wspaniałą Białą Świątynię. Oczywiście nie jest to zabytek, albowiem budowa tej świątyni rozpoczęła się w roku 1997. Niemniej jednak stanowi ciekawy obiekt, do którego podążają turyści z całego świat. Cała świątynia utrzymana jest w różnych tonacjach bieli, natomiast w jej wnętrzu znajdziemy różnego rodzaju malowidła z postaciami popkultury, zarówno na prawdziwymi, jak i fikcyjnymi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Wiosenne kurtki męskie Previous post Modne kurtki męskie na wiosnę
Przygotowanie do wyjazdu do Afryki Next post Co zabrać w podróż do Afryki?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz