Co zabrać w podróż do Afryki?

Przygotowanie do wyjazdu do Afryki
0 0
Read Time:1 Minute, 41 Second

Wybierasz się w podróż do Afryki? Zapewne realizujesz swoje życiowe marzenie. To kontynent o wielu sprzecznościach .Znajdziemy tutaj wiele różnorodnych kultur, a także wspaniałą przyrodę. Podróż przez Afrykę z plecakiem to oczywiście nie jest dobre rozwiązanie dla każdej osoby. Niemniej jednak jeśli jesteś podróżniczym solistą to przemierzenie Afryki w pojedynkę będzie dla ciebie odpowiednim wyzwaniem. Zastanówmy się w tym miejscu, jak przygotować się do takiej podróży? Co zabrać ze sobą w podróż do Afryki?

Co zabrać w podróż do Afryki?

Oczywiście w pierwszej kolejności powinniśmy zabrać ze sobą podstawowy zestaw naszych dokumentów, a także pieniądze. Warto przede wszystkim dysponować gotówką, albowiem znalezienie bankomatu, może być w niektórych miastach dosyć problematyczne. Walutą, którą możemy swobodnie płacić niemalże na całym kontynencie, będzie zarówno dolar amerykański, jak i euro. Do przechowywania dokumentów najlepiej posłuży nam jakaś podręczna saszetka, czy też nerka. Będzie to rozwiązanie bardzo wygodne, które pozwoli nam także odpowiednio zabezpieczyć nasze dokumenty i pieniądze.

Zaopatrz się w podstawowy zestaw leków!

Wybierając się do Afryki, powinniśmy również być zapatrzeni w odpowiedni zestaw leków i suplementów. Oczywiście zaznaczamy również, że przed samym wyjazdem powinniśmy wykonać podstawowe szczepienia. W naszej podręcznej apteczce powinny się znaleźć przede wszystkim podstawowe środki przeciwbólowe, tabletki na biegunkę, a także leki przeciwko malarii i leki na zakażenie dróg moczowych. Ważne jest, abyśmy również zabrali ze sobą podstawowy zestaw kosmetyków. Oczywiście warto tutaj zaopatrzyć się w niewielkie butelki szamponu, czy też żelu pod prysznic, a także kosmetyki o zastosowaniu przeciwsłonecznym i łagodzące oparzenia.

Przydatne akcesoria

Afryka to kontynent, gdzie dość mocno we znaki podróżnikom dają się różnego rodzaju owady. Dlatego też podróżnik, który wybiera się do Afryki, powinien zaopatrzyć się przede wszystkim w środki odstraszające insekty ,ale również w bardzo bardzo funkcjonalne moskitiery. Powinniśmy również zabrać odpowiedni sprzęt do spania. W tym celu warto zaopatrzyć się dosyć cienki śpiwór a także karimatę. W Afryce możemy spodziewać się dość dużych upałów, a także silnego nasłonecznienia. Dlatego warto dysponować w odpowiednim nakryciem głowy, a także okularami przeciwsłonecznymi. Ubrania powinny być przewiewne, a także utrzymane w dosyć jasnych barwach.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Wyjazd do Tajlandii Previous post Co warto zobaczyć w Tajlandii?
Turystyka w Kenii Next post Dlaczego warto pojechać do Kenii?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz