Czym jest automatyka KNX?

0 0
Read Time:1 Minute, 17 Second

Nowoczesny budynek to nie tylko taki, który jest zbudowany zgodnie z projektem, ale przede wszystkim wyposażony w odpowiedniej jakości instalacje. Zarówno obiekty mieszkalne, jak również firmowe czy użytkowe coraz częściej wyposażone są w inteligentne systemy sterujące oświetleniem, nagłośnieniem, klimatyzacją, wentylacją czy ogrzewaniem. Nowoczesna automatyka budynkowa jest sterowana przy pomocy automatyki KNX. Co to za technologia?


Co to jest automatyka KNX?

KNX to jednolity protokół komunikacji, dzięki któremu wszystkie urządzenia, które wchodzą w skład różnego rodzaju instalacji, mogą się ze sobą bezpiecznie i komfortowo komunikować, jak również ze sobą współpracować.

Automatyka KNX ma ten duży plus, że może być zastosowana praktycznie w każdym rodzaju obiektu, umożliwia również integrację wielu, różnorodnych urządzeń, bez względu na to, czy pochodzą od jednego producenta, czy od kilku.

Czym może sterować automatyka KNX?

Automatyka KNX to wszechstronne rozwiązanie, które można zastosować w domu, mieszkaniu, biurze. Pozwala na sterowanie klimatyzacją i wentylacją, oświetleniem czy ogrzewaniem. Możemy ją również wykorzystać do zarządzania:

– roletami,
– multimediami,
– nawadnianiem ogrodu.

Grupa Arachne Multimedia – tam można zamówić automatykę KNX wraz z montażem

Wybór odpowiedniej automatyki zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem, dlatego jego realizację trzeba powierzyć firmie, która ma wiedzę, doświadczenie, odpowiednie zaplecze techniczne. Grupa Arachne Multimedia w ciągłej ofercie posiada automatykę KNX, zajmuje się również jej montażem w domach jednorodzinnych, mieszkaniach, salach szkoleniowych i konferencyjnych, domach weselnych, biurach czy magazynach.

Współpraca z doświadczonym wykonawcą ma wiele zalet. Wśród najważniejszych możemy wymienić to, że instalacja będzie zarządzana w sposób prawidłowy, a to umożliwi jej sprawne użytkowanie, pozytywnie wpłynie także na brak usterek. Z punktu widzenia użytkownika to oczywiście zdecydowanie najlepsze wyjście.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
karbowana siatka ogrodzeniowa Previous post Siatka karbowana – jak wygląda i jakie ma zastosowanie?
opinia dendrologiczna Next post Czym są oceny dendrologiczne i kiedy warto je przeprowadzać?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz