Siatka karbowana – jak wygląda i jakie ma zastosowanie?

karbowana siatka ogrodzeniowa
0 0
Read Time:1 Minute, 51 Second

Siatki druciane są obecnie oferowane w różnych wariantach, dzięki czemu mogą być one dobrane specjalnie do konkretnego zastosowania oraz warunków, w jakich mają być one używane. Czym charakteryzują się siatki karbowane?

Karbowana siatka – co to jest?

Siatka określana jako karbowana jest rodzajem siatki drucianej, do której używane są druty splatane ze sobą i dodatkowo karbowane, czyli falowane. W efekcie powstaje bardzo wytrzymała i odporna na czynniki zewnętrzne siatka, która może być stosowana w różnych miejscach.

Obecnie siatka karbowana – https://sitodrut.com.pl/siatki-karbowane/ jest dostępna w zróżnicowanych wariantach, a także może być ona wykonana na zamówienie przez producenta, dzięki temu może być ona dostosowana do konkretnego przeznaczenia.

Siatki karbowane – rodzaje

Najczęściej siatki karbowane dzielone są na dwa rodzaje pod względem liczby karbów, czyli fal, jakie mają w obszarze jednego oczka. Wyróżnia się zatem:

  • siatki jednokarbowe

  • siatki wielokarbowe

Dodatkowo siatka karbowana oferowana jest w wielu wariantach pod względem materiału użytego do jej wykonania. Siatki te mogą być wykonane z różnych gatunków stali, ale też innych stopów, które decydują o ich właściwościach.

Gdzie używane są siatki karbowane?

Tego typu siatki mają bardzo szerokie zastosowanie i są one używane między innymi w przypadku konieczności wygrodzenia przestrzeni, ale również mogą one służyć jako sita czy filtry w zależności od ich wielkości ich oczek oraz grubości drutu.

Przykładowo siatka karbowana używana jest jako materiał do wykonania ogrodzeń oraz wygradzania przestrzeni w obiektach. Ze względu na swoją wysoką odporność jest ona bardzo trwała i wytrzymała. Również może być ona wykorzystana do wykonana osłon urządzeń i maszyn, zapewniając wtedy większe bezpieczeństwo.

Dodatkowo siatka karbowana jest bardzo popularna w branży budowlanej, ponieważ pozwala ona na wykonanie sit, na przykład do przewiewanie piasku, kruszyw.

Ponadto używana jest ona do wykonania boksów, koszów, pojemników drucianych.

Gdzie można kupić siatki karbowane?

Siatka karbowana jest bardzo popularna i dzisiaj można zamówić ją w wielu firmach. Także oferują ją producenci, którzy mogą też wykonać ją zgodnie z oczekiwaniami klientów na zamówienie, na przykład w określonej wysokości, szerokości, grubości drutu oraz wielkości oczka.

Aktualnie można też składać zamówienia na siatki karbowane przez internet, co powoduje, że nie trzeba udawać się do sklepu prowadzącego ich sprzedaż. W sieci można łatwo zapoznać się z różnymi typami siatek na stronach producentów i od razu złożyć zamówienie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
dieta pudelkowa Previous post Jak dobrać najlepszą dietę pudełkową dla siebie?
Next post Czym jest automatyka KNX?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz