Dieta przy zapaleniu żołądka

Zapalenie żołądka
0 0
Read Time:1 Minute, 48 Second

Osoby cierpiące na nieżyt żołądka, które to schorzenie inaczej nazywane jest zapaleniem błony śluzowej żołądka, stoją przed sporym problemem odnośnie stosowania odpowiedniej diety. Albowiem nie mogą spożywać wielu pokarmów, które do tej pory znajdowały ważne miejsce w ich codziennym jadłospisie. Przede wszystkim warto wiedzieć, że w tego rodzaju diecie szczególnie zalecane są potrawy o niskiej zawartości tłuszczu . Natomiast są spore przeciwwskazania co do spożywania pokarmów, które mogą drażnić błonę śluzową żołądka. Wówczas może bowiem dojść do efektu nasilenia się choroby. Co zatem możemy jeść, kiedy zmagamy się z tego rodzaju chorobą?

Nieżyt żołądka – charakterystyka choroby

W pierwszej kolejności jednak zastanówmy się, czym właściwie jest nieżyt żołądek. Zapalenie błony śluzowej żołądka to choroba, która może być wywołana choćby poprzez uszkodzenie samej błony lub też dwunastnicy. Niemniej jednak ze schorzeniem tym mamy również do czynienia na skutek różnych infekcji wirusowych, grzybiczych, a także w następstwie zakażenia Helicobacter Pylori. Specjaliści podkreślają również, że wpływ na rozwój tej choroby mogą mieć stres, alkohol, a także jakieś poważne urazy i oparzenia, a także choroby o charakterze autoimmunologicznym .

Osoby zmagające się z nieżytem żołądka mogą narzekać na silny ból w górnej części brzucha, czy też na brak apetytu i wzdęcia. Poważnym objawem jest również spadek masy ciała. Osoby zmagające się z tą chorobą będą również narzekały na ciągłe zmęczenie, a także trudności w oddychaniu. Niemniej jednak warto pamiętać, że w leczeniu tej choroby duże znaczenie ma stosowanie odpowiedniej diety.

Odpowiednia dieta przy zapaleniu żołądka

Jaką dietę powinny stosować osoby, które zmagają się z zapaleniem błony śluzowej żołądka? Przede wszystkim musimy wiedzieć, że w tym wypadku możemy spożywać tylko i wyłącznie potrawy lekkostrawne. Warto abyśmy znacząco ograniczyli obecność w naszej diecie jakikolwiek tłuszczy. Wówczas mamy szansę na to, że podczas spożywania pokarmów błona śluzowa żołądka będzie w minimalnym tylko stopniu podrażniana. Warto również wiedzieć, w jaki sposób spożywać pokarmy przy tego typu schorzeniu. Przede wszystkim warto abyśmy podzielili sobie nasz dzienny jadłospis na 5 posiłków, które będą dosyć małe pod względem objętości.

Oczywiście warto również unikać wielu ostrych przypraw, a także produktów, które mogłoby powodować u nas uczucie wzdęcia. Zdecydowanie warto produkty spożywcze gotować i to najlepiej na parze. Warto unikać smażenia na tłuszczu, a także tradycyjnego pieczenia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Prysznic w łazience Previous post Prysznic bez brodzika – czy warto?
Dlaczego warto jeść czosnek? Next post Dlaczego warto jeść czosnek?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz