Prysznic bez brodzika – czy warto?

Prysznic w łazience
0 0
Read Time:1 Minute, 45 Second

Coraz częściej podczas remontu generalnego łazienki decydujemy się na zastąpienie wanny prysznicem. Dotychczas najczęściej stosowano kabinę prysznicową w połączeniu z brodzikiem. Jednak ostatnimi czasy coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest prysznic bez brodzika. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Czy prysznic bez brodzika sprawdza się w praktyce?

Prysznic bez brodzika – czy warto?

Zastanówmy się więc, jakie są podstawowe zalety takiego rozwiązania. Przede wszystkim prysznic bez brodzika wygląda niezwykle elegancko i idealnie pasuje do nowoczesnego wystroju łazienki. Warto również tutaj dodać, że kabina prysznicowa w tym wypadku może być dobrana do każdego w zasadzie rozmiaru łazienki. Ważny również jest komfort korzystania z takiego prysznica. Nie mamy żadnego progu, albowiem podłoga pod prysznicem jest w zasadzie na takim samym poziomie, jak podłoga reszty łazienki. Fakt, że nie jesteśmy ograniczeni rozmiarem brodzika, pozwala nam na zamontowanie kabiny prysznicowej o niestandardowym rozmiarze. Dlatego możemy je zastosować w każdej łazience, zarówno w bardzo małej, jak i również w tej o znacznie większej powierzchni.

Utrzymanie czystości prysznica bez brodzika

Bardzo ważnym aspektem jest utrzymanie czystości w w takim prysznicu. Podłoże prysznica bez brodzika wykończone jest zazwyczaj płytką ceramiczną, najczęściej taką samą jak w pozostałej części łazienki. Dlatego utrzymanie czystości w tym wypadku jest bardzo proste. Również łatwe w czyszczeniu jest są kanały odpływowe. Podczas korzystania z prysznica nie ma ryzyka, że woda będzie nam wypływać na całą łazienkę, bowiem podłoga bezpośrednio pod prysznicem wykonywana jest z zachowaniem lekkiego spadu. Dzięki czemu zapewniony jest swobodny odpływ wody.

Prysznic bez kabiny prysznicowej

Warto również podkreślić, że możemy zdecydować się na prysznic nie tylko bez brodzika, ale także bez kabiny prysznicowej. To rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne w polskich łazienkach. Zamiast kabiny stosuje się tylko i wyłącznie szybę, a wejście pod prysznic jest stale otwarte. Jest to rozwiązanie niezwykle minimalistyczne i świetnie sprawdzi się w bardzo nowoczesnych wnętrzach. Zastosowanie odpowiedniego odpływu i spadu w podłodze pod prysznicem, zagwarantuje nam właściwy odpływ wody i brak ryzyka zalania łazienki. Warto również podkreślić, że takie rozwiązanie znacznie tańsze – odpada nam koszt brodzika i kabiny prysznicowej. Podłogę pod prysznicem możemy wykończyć z zastosowaniem tych samych materiałów, z których wykonujemy resztę podłogi w łazience.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Wykonanie wyspy w kuchni Previous post Jak zrobić wyspę kuchenną?
Zapalenie żołądka Next post Dieta przy zapaleniu żołądka

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz