Jak zachować dobrą kondycję do późnej starości?

Kondycja fizyczna na starość
0 0
Read Time:1 Minute, 49 Second

Jesteś osobą w podeszłym wieku i zastanawiasz się, jak zachować dobrą kondycję do późnej starości? Przede wszystkim tym artykule weźmiemy pod uwagę zarówno kondycję psychiczną, jak i fizyczną. Albowiem wychodzimy z założenia, że stan naszego umysłu w dużej mierze wynika z tego, w jakiej kondycji utrzymujemy swoje ciało pod względem fizycznym . Jak więc zachować odpowiednią kondycję do późnej starości?

Jak zachować dobrą kondycję do późnej starości?

W pierwszej kolejności zajmijmy się więc aktywnością fizyczną. Jak więc zachować dobrą kondycję fizyczną naszego ciała, kiedy już jesteśmy w podeszłym wieku? Przede wszystkim warto, abyśmy regularnie uprawiali jakąś dyscyplinę sportu. W zasadzie każda forma ruchu jest jak najbardziej dla nas wskazana. Regularne ćwiczenia zwłaszcza na świeżym powietrzu radykalnie zmniejszą się u nas ryzyko wystąpienia chorób o charakterze depresyjnym, a także chorób zwyrodnieniowych stawów, oraz znacznie wzmocnią się nasze kości. Ruch jest również całkiem skutecznym elementem profilaktyki antynowotworowej.

Jeśli nie czujemy się na siłach by biegać, jeździć na rowerze, czy też pływać, to wystarczy, że zdecydujemy się na regularne uprawianie długich spacerów. Ruch sprawi, że znacząco wzmocnimy nasz układ kostny. Poprawie ulegnie również funkcjonowanie naszych mięśni. Bardzo popularną formą sportu uprawianą przez osoby w podeszłym wieku, jest choćby nordic walking. Niemniej jednak warto również spróbować swoich sił w jeździe na rowerze, która w ogóle nie obciąża naszych stawów.

Zadbaj o umysł i dietę

Regularne uprawianie sportu wpływa również na zachowanie w dobrej kondycji naszego umysłu. Jednak aby ćwiczyć regularnie nasz umysł, potrzebujemy również rozrywki o charakterze intelektualnym. Dlatego osoby w podeszłym wieku powinny dużo czytać, rozwiązywać łamigłówki i krzyżówki, a także przede wszystkim spotykać się z innymi ludźmi.

Oczywiście bardzo ważne jest również stosowanie odpowiednich i suplementów i witamin. Właściwie zbilansowana dieta seniora ma niezwykłe znaczący wpływ na kondycję jego umysłu, a także ciała. Bardzo ważna dla osób w podeszłym wieku jest witamina D. Dlatego też warto jeść duże ilości orzechów i tłustych ryb. Jeśli chcemy zadbać w odpowiedni sposób o naszą skórę, to warto abyśmy spożywali witaminę E. Dobry wzrok do późnej starości z kolei zapewni nam witamina A. Warto również w tym wieku nie obciążać zbyt mocno naszego układu trawiennego Dlatego dobrze warto, aby nasze posiłki były niezbyt duże objętościowo, a także składały się z lekkostrawnych potraw.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Dlaczego warto jeść czosnek? Previous post Dlaczego warto jeść czosnek?
Rak trzustki Next post Profilaktyka raka trzustki

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz