Jak zmienić głos podczas rozmowy telefonicznej?

Zmiana głosu podczas rozmowy
3 2
Read Time:2 Minute, 32 Second

Zmienianie głosu podczas rozmów telefonicznych znane nam z filmów kojarzy się przede wszystkim ze scenami, w których bohaterowie kładą na słuchawkę chusteczkę chcąc zmienić barwę swojego głosu i zachować anonimowość. Obecnie takie metody pozostały już tylko w sferze wspomnieć ze starych filmów. Profesjonaliści mają dziś do dyspozycji dużo bardziej zaawansowane narzędzia umożliwiające modulowanie głosu. Zmieniacz głosu podczas rozmowy może się przydać nie tylko profesjonalnym detektywom, policji czy szpiegom. Czasami zdarza się, że potrzebujemy zebrać jakieś informacje przez telefon bez ujawniania swojej tożsamości lub sprawdzić w ten sposób czyjąś prawdomówność. Bywa i tak, że zabawa zmienionym głosem ma na celu zrobienia żartu znajomym lub rodzinie. W sklepach z asortymentem szpiegowskim znajdują się różnego rodzaju urządzenia, które umożliwiają zmianę głosu podczas rozmowy oraz nakładanie “filtrów” głosowych na istniejące już nagranie.

W jaki sposób modulować głos podczas rozmowy telefonicznej?

Jak już zostało to wspomniane zdarzają się sytuacje, w których chcemy zachować anonimowość w czasie rozmowy przez telefon. W tym celu potrzebne jest urządzenie, które moduluje barwę i ton głosu w czasie rzeczywistym takie jak modulator głosowy. Obecne na rynku modulatory są kompatybilne z większością nowoczesnych telefonów a ich obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna. Instalacja urządzenia polega na podłączeniu przewodu modulatora do standardowego wejścia słuchawkowego w telefonie. Sprzęt posiada wbudowany mikrofon i głośnik dlatego telefonu można używać tak, jak w przypadku podłączenia klasycznego zestawu głośnomówiącego. Modulator zmienia głos w wielu konfiguracjach: z męskiego na damski, z damskiego na męski oraz z dziecięcego na głos osoby dorosłej. Oczywiście mowa tu o najprostszych modulatorach, bardziej zaawansowane urządzenia posiadają więcej trybów pracy. Wbudowany akumulator pozwala na działanie modulatora przez kilka godzin ciągłej pracy. Ładowanie odbywa się poprzez port USB dzięki czemu można podłączyć go do komputera lub do gniazdka sieciowego.

Specjalistyczne programy do edycji nagrań

Wywiady prowadzone ze świadkami koronnymi, osoby będące świadkami przestępstw lub ujawniające w telewizji istotne nieprawidłowości w działaniu innych osób lub instytucji – w większości tych przypadków warunkiem przeprowadzenia rozmowy jest gwarancja utajnienia wizerunki i głosu świadka. Całość nagrania może zostać edytowana za pomocą oprogramowania instalowanego na komputerze. Zwykle dysponuje ono różnorodnymi trybami pracy i modulacji barwy głosu. Zabieg ten stosuje się również przy produkcji gadżetów i zabawek dziecięcych, w których montowane są małe urządzenia odtwarzające np. piosenki “śpiewane” przez lalki. Trybów modyfikacji może być naprawdę wiele począwszy od klasycznej zmiany z głosu damskiego na męski i odwrotnie. Bardzo interesującymi i przydatnymi w tworzeniu gadżetów wariantami są zmiany dźwięków na “przerażające”, “śmieszne”, “sepleniące”, “bajkowe”.

Modulator głosowy – zastosowanie

Detektywi, policja, szpiedzy – te skojarzenia pojawiają się jako pierwsze kiedy myślimy o modulacji głosu. Nic w tym dziwnego, profesje te charakteryzuje przecież kamuflaż, anonimowość i praca w ukryciu. Jednak jeśli zastanowimy się dłużej okazuje się, że modyfikacje głosu mogą znaleźć zastosowanie również w innych branżach, niezwiązanych z kryminalistyką czy śledztwami. Rodzice małych dzieci zapewne kojarzą zabawki z mikrofonem, które zmieniają głos dziecka na śmieszny, gruby lub piskliwy. Przykładem są atrapy prawdziwych mikrofonów scenicznych, które umożliwiają śpiewanie małym artystom “dorosłym” głosem lub wprost przeciwnie – głosem jakim mówimy po wdychaniu helu. Większość “śpiewających” lalek również posiada nagrania zmodyfikowane wcześniej przez specjalistyczny sprzęt modulujący brzmienie.

Happy
Happy
21 %
Sad
Sad
14 %
Excited
Excited
6 %
Sleepy
Sleepy
19 %
Angry
Angry
35 %
Surprise
Surprise
6 %
Rozdzielnia elektryczna Previous post Co to jest i do czego służy rozdzielnia elektryczna?
Inwestycja w mieszkanie Next post Jak rozpoznać perspektywiczną inwestycję?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz