Na czym polega funkcja jonizacji w oczyszczaczach powietrza?

czyste powietrze
0 0
Read Time:2 Minute, 14 Second

W dobie pandemii staramy się coraz bardziej dbać o zdrowie nasze i naszych bliskich, ale czy zastanawialiśmy się kiedyś jak jakość powietrza wpływa właśnie na nie i cały nasz organizm? W powietrzu znajdują się groźne zanieczyszczenia pochodzące ze smogu, czy wirusy i baterie, wszystko to ma negatywny wpływ na układ oddechowy, przez co jesteśmy częściej narażeni na zachorowania.

Jak zadbać o jakość powietrza we własnym domu?

Skuteczną metoda, która pozwala na eliminację z powietrza zanieczyszczeń , jest korzystanie z nowoczesnych urządzeń jakimi są oczyszczacze powietrza. Oczyszczacze powietrza z jonizatorem doskonale sprawdzą się w domu, biurze, czy nawet przychodni lekarskiej. Funkcja jonizacji pozwala na eliminowanie również wirusów i bakterii, tych które przenoszone są droga powietrzną i narażają nas na zachorowania.

Oczyszczacze powietrza z jonizatorem z roku na rok zyskują na popularności, przyczynia się do tego oczywiście nie najlepsza jakość powietrza, ale również wzrost naszej świadomości i zwiększona potrzeba dbania o siebie i o swoich najbliższych. Obecnie tego typu urządzenia są praktycznie najskuteczniejszą metodą w walce zanieczyszczenia w mieszkaniu, domu, czy pracy.

Dlaczego oczyszczacz powietrza z jonizatorem to najlepszy wybór?

Zacznijmy od tego na czym w ogóle polega jonizacja i dlaczego stosuje się tą metodę również w oczyszczaczach powietrza? W oczyszczaczach powietrza z jonizatorem stosuje się dwie różne metody jonizacji:

  • jonizacja plazmowa

  • jonizacja ostrzowa

Większość producentów stosuje w swoich urządzeniach jonizację plazmową. Na czym polega? W pigułce wygląda to tak, że elektrody ujemna i dodatnia znajdujące się w jonizatorze, skutecznie rozbijają cząsteczki wody oraz tlenu, na jony dodatnie H+ oraz ujemne O-, które z kolei będą przyciągać dipolowe cząsteczki wody H2O, tworząc z nimi jony. Tak stworzone jony, kiedy napotkają na cząsteczki zanieczyszczeń jak np. te wirusów czy bakterii, otoczą ją wytwarzając tzw rodniki OH. Tego typu rodniki charakteryzują się przechwytywaniem wodoru oraz niszczeniem błon komórkowych, co w praktyce oznacza unieszkodliwienie napotkanych zanieczyszczeń. Stąd właśnie wynika skuteczność oczyszczaczy powietrza z jonizatorem w walce z wirusami i bakteriami.

VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz z funkcją jonizacji

Dobrym przykładem oczyszczacza powietrza z jonizatorem jest model duńskiego producenta VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz, który poradzi sobie z eliminacją wirusów, bakterii, zarodników pleśni, czy grzybów. Generator jonów nie wyeliminuje z powietrza np. przykrych zapachów, jednak model taki jak VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz, dzięki zastosowaniu również innych elementów filtrujących w tym wkładu węglowego poradzi sobie również z nieprzyjemnymi zapachami , czy pyłami pochodzącymi ze smogu.

Jakie jeszcze zalety ma VESTFROST VP-A1Z40WH oczyszczacz?

To jeden z niewielu modeli, które posiadają możliwość zdalnego sterowania, przy pomocy aplikacji mobilnej. Kompaktowy kształt, duża wydajność i powierzchnia oczyszczania sprawiają, że ten model nadaje się do mieszkań, domów, czy nawet przestrzeni biurowej. Coraz częściej znajdując również zastosowania w przychodniach lekarskich, czy nawet placówkach takich jak przedszkolach.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
aranzacja wnetrz Previous post Styl eko we wnętrzach – najmodniejszy trend wnętrzarski 2022
Next post Jak żyje się w Radomiu?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz