Podróż Koleją Transsyberyjską

Podróż koleją transsyberyjską
0 0
Read Time:1 Minute, 41 Second

Podróż Koleją Transsyberyjską to cel wielu podróżników. Jednak nie jest to opcja, która umożliwi nam wypoczynek i relaks. Jest to raczej ciekawa alternatywa dla tych, którzy od podróży oczekują czegoś znacznie więcej. Podróż Koleją Transsyberyjską to ciekawe doznanie, możliwość poznania zupełnie innej kultury, a także przemierzenie w wielu tysięcy kilometrów przez dwa kontynenty.

Kolej Transsyberyjska – charakterystyka

Czym właściwie jest Kolej Transsyberyjska? Przede wszystkim warto wiedzieć, że jest to linia kolejowa, która rozpoczyna się w Moskwie i prowadzi aż do Władywostoku, czyli na drugi kraniec Rosji znajdujący się na Dalekim Wschodzie. Niemniej jednak warto również wiedzieć, że w pewnym momencie Kolej Transsyberyjska rozdziela się na trzy różne kierunki. Jednym dojedziemy właśnie do Władywostoku, ale pozostałymi możemy trafić do Pekinu, a także do Ułan Bator, czyli do stolicy Mongolii. Bilety na pociąg Kolei Transsyberyjskiej możemy kupić choćby na stronie internetowej tutu.ru.

Możemy kupić bilety kolejowe w trzech klasach. Najniższa klasa pociągów w Kolei Transsyberyjskiej to klasa 3. W tym wypadku wagony nie są podzielone na przedziały, a do dyspozycji dla wszystkich podróżnych jest jedna wielka przestrzeń, na której można siedzieć, ale również spać. Jest to oczywiście opcja najtańsza. W wagonach drugiej klasy możemy spotkać mniej więcej taki standard, jaki znamy z polskich pociągów. Wagony są podzielone na przedziały, a także część wspólną w postaci korytarza Oczywiście możemy również kupić bilet klasy pierwszej. Wówczas będziemy mogli liczyć na znacznie większych standard podróży, niż przy wyborze dwóch poprzednich opcji.

Podróż Koleją Transsyberyjską

Jak przebiega podróż Koleją Transsyberyjską? Przede wszystkim, wbrew obiegowej opinii, nie powinieneś martwić się o niską temperaturę w pociągu. Oczywiście trasa Kolej Transsyberyjskiej prowadzi przez obszary, które charakteryzują się do niskimi temperaturami w skali roku. Niemniej jednak pociągi wyposażone są w odpowiedni system ogrzewania. A obsługa pociągu zdecydowanie na tym nie oszczędza. Dlatego w wagonach Kolei Transsyberyjskiej jest wręcz gorąco. Warto również wiedzieć, że skład pociągu Kolei Transsyberyjskiej wchodzi również wagon restauracyjny, w którym będziemy mogli zaopatrzyć się w podstawowe posiłki. Oczywiście warto również korzystać z dłuższych postojów pociągu i i robić zakupy w miejscowościach znajdujących się na trasie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Wyjazd do Turcji Previous post Na co uważać w Turcji?
Ochrona wyświetlacza telefonu Next post Jak chronić smartfon przed uszkodzeniem?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz