Na co uważać w Turcji?

Wyjazd do Turcji
0 0
Read Time:1 Minute, 47 Second

Turcja stanowi bardzo popularny kierunek wśród polskich turystów i podróżników. Niemniej jednak wybierając się do tego kraju, musimy również zdać sobie sprawę z realnych zagrożeń, jakie tam nas czekają. Nie jest to bowiem kraj w pełni bezpieczny dla turystów. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim wpływ na taki stan rzeczy ma bliskość Syrii, gdzie toczy się od wielu lat wyniszczająca wojna domowa. Na co zwrócić uwagę wybierając się do Syrii? Jak zachować wysoki poziom bezpieczeństwa podróżując po tym kraju?

Z czego wynikają zagrożenia dla turystów w Turcji?

Będąc w Turcji raczej odpuśćmy sobie zwiedzanie rejonów, które są położone blisko jej południowej granicy. Turcja od południa graniczy bowiem z Syrią i Irakiem. W Syrii toczy się wojna domowa, natomiast północnym Iraku z dość dużą swobodą działają Kurdowie, którzy w Turcji uznawani są terrorystów. Dlatego też podróżując w tych rejonach trudno zachować odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Warto również podkreślić to, że Turcja obecnie coraz bardziej zmierza ku dyktaturze. Rządy Recepa Erdogana są dość restrykcyjne, dlatego przebywając w tym kraju musimy się powstrzymać od jakichkolwiek deklaracji politycznych w rozmowie z Turkami i najlepiej nie uczestniczyć w żadnych demonstracjach. Po prostu skupmy się tylko na zwiedzaniu zabytków i rozkoszowaniu się w kulturze tego kraju.

Na co uważać w Turcji?

Na co więc uważać w Turcji? Przede wszystkim szczególną do kwestii swojego bezpieczeństwa powinny przywiązać kobiety. Zwłaszcza jeśli podróżują samotnie. Kultura Turków wobec kobiet wydaje się być na dość niskim poziomie, względem tego co znamy z krajów Europy zachodniej. Dlatego też samotna kobieta podróżująca przez Turcję może być narażona na liczne zaczepki i próby podrywu ze strony miejscowych mężczyzn. Takie sytuacje warto ignorować. Warto również nie ubierać się w wyzywający sposób. Bądźmy również czujni podczas korzystania z kantorów, czy też w punktów gastronomicznych. Liczmy zawsze swoje pieniądze i ustalajmy cenę za usługę jeszcze przed jej wykonaniem. Zawsze możemy bowiem stać się ofiarą oszustwa.

Oczywiście powinniśmy także uważać na to co jemy, albowiem flora bakteryjna naszych żołądków nie jest przyzwyczajona do specyfiki tureckiej kuchni. Dlatego musimy się liczy z licznymi dolegliwościami na samym początku pobytu w Turcji, zwanymi „zemstą sułtana” – czyli często spotykaną w tym wypadku biegunką. Dlatego też kuchnię turecką powinniśmy dawkować sobie stopniowo.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Turystyka w Kenii Previous post Dlaczego warto pojechać do Kenii?
Podróż koleją transsyberyjską Next post Podróż Koleją Transsyberyjską

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz