Polacy nie ufają samolotom? Nowy raport o stresie podczas wyjazdów

Strach przed lataniem samolotem
0 0
Read Time:1 Minute, 12 Second

Samolot to według Polaków najmniej bezpieczna metoda podróżowania – tak wynika z nowego raportu opublikowanego przez portal Triverna.pl. Jego autorzy prezentują wyniki badania, w którym wzięło udział ponad tysiąc osób. Wśród nich aż co druga przyznaje, że podczas lotu odczuwa stres. 

Stres przed lotem samolotem

W gronie najbardziej stresujących środków transportu znalazły się też statki i promy: obawy związane z podróżami morskimi wyraża 43 proc. Nieco rzadziej (40 proc.) stresują nas autobusy. Za najbezpieczniejszy Polacy uznali pociąg – podróż koleją generuje stres zaledwie u co trzeciego badanego.

Autorzy raportu odnotowali, że wśród 47 proc. badanych stres pojawia się głównie na etapie samej podróży. Stresujemy się przede wszystkim na myśl o nieszczęśliwym wypadku lub ataku choroby – takie obawy wyraża 37 proc. badanych.

Triverna.pl spytała również Polaków o najbardziej stresujących współpasażerów. Jak wynika z raportu, w podróży narzekamy przede wszystkim na dzieci (65 proc.) i zwierzęta (55 proc.)

38 proc. respondentów przyznaje, że podczas wyjazdów odczuwa stres na myśl o możliwych opóźnieniach lub odwołanych połączeniach. W raporcie pojawia się nawet historia jednej z ankietowanych, która na swój samolot czekała blisko 17 godzin.

Autorzy raportu podkreślają, że stresujemy się nie tylko w trakcie samej podróży, ale i po dotarciu na miejsce. Uczestnicy badania Triverna.pl przyznają, że obawiają się m.in. o standard hotelu (45 proc. odpowiedzi) oraz niekorzystną pogodę (ok. 25 proc.). Wśród osób starszych zdecydowanie największe obawy wywołują zaś kwestie związane z finansami (77 proc. odpowiedzi wśród osób w wieku 50+).

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Upływ czasu widoczny na skórze Previous post Jak radzić sobie z upływem czasu? Jak dbać o skórę?
Złuszczanie skóry peelingiem Next post Jesień idealny czas na peelingi. … i nie tylko!

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz