Dlaczego warto pojechać do Kenii?

Turystyka w Kenii
0 0
Read Time:1 Minute, 47 Second

Afryka jest jednym z tych kontynentów, które do tej pory jeszcze nie zostały dość dobrze wyeksplorowane przez polskich turystów. W zasadzie jak na razie ograniczamy się tylko do przepięknych plaż Egiptu i ewentualnie komfortowych kurortów w Tunezji. Pozostała część kontynentu dla polskiego podróżnika stanowi w dalszym ciągu niemalże terra incognita, oczywiście poza wyjątkami w postaci podróżniczych solistów. W tym miejscu zastanowimy się, dlaczego dobrym kierunkiem dla polskiego podróżnika powinna być Kenia. Co takiego możemy zobaczyć w Kenii? Dlaczego warto pojechać do tego kraju i zapoznać się z jego największymi turystycznymi atrakcjami?

Dlaczego warto pojechać do Kenii?

Oczywiście wielu podróżników, którzy odwiedzili już Kenię zauważyło, że największą atrakcją tego państwa jest przede wszystkim Safari. Oczywiście Kenia dysponuje wieloma parkami i rezerwatami przyrody, co pozwala turystom na podglądanie wspaniałej przyrody w jej naturalnym środowisku. Oczywiście firmy turystyczne oferują nam tutaj safari w formie samochodowych wycieczek, ale również znajdziemy takie oferty, które umożliwiają nam podziwianie pięknych widoków podczas lotu balonem.

Rezerwat Masai Mara

Jednym z najciekawszych rezerwatów, jakie możemy zwiedzać w Kenii jest oczywiście rezerwat Masai Mara. Rezerwat ten jest znakomitym miejscem, gdzie możemy obserwować przyrodę afrykańskiej sawanny w zasadzie w stanie nienaruszonym przez człowieka. Oprócz sawanny znajdziemy tutaj również tropikalne lasy, a także rozległy busz. W rezerwacie tym możemy obserwować oczywiście takie zwierzęta jak lamparty, antylopy, a także bawoły, słonie i nosorożce.

Wybrzeże Kenii – piękne plaże i rafy koralowe

Oczywiście oprócz interioru warto również wybrać się na wybrzeże Kenii. Znajdziemy tutaj wiele fantastycznych plaż, gdzie będziemy mogli odpowiednio się zrelaksować. Warto również wypożyczyć sprzęt nurkowy i podziwiać cudowne rafy koralowe. Wówczas będziemy mogli nurkować w bardzo krystalicznej w wodzie. Dodatkowo jest ona również bardzo ciepła – jej średnia temperatura dochodzi nawet do 31 stopni Celsjusza.

Kenia i jej kultura

Oczywiście będąc Kenii, warto również zapoznać się z kulturą tego kraju. W tym celu najlepiej udać się do stolicy Kenii Nairobi i pospacerować po uliczkach tego wspaniałego miasta. Spróbujmy również wielu lokalnych potraw. Kenia to kraj gdzie ludzie kochają przede wszystkim muzykę i taniec. Możemy również wybrać się na karnawał, który odbywa się co roku w portowym mieście Kenii Mombasie. Kenia to połączenie kultury zarówno arabskiej, jak i kultury czarnej Afryki.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Przygotowanie do wyjazdu do Afryki Previous post Co zabrać w podróż do Afryki?
Wyjazd do Turcji Next post Na co uważać w Turcji?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz